Farské oznamy 6.5.2024 - 12.5.2024

+ rodina Hluštíková, Hankóciová, a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu  A
+ Manžel Richard Kiripolský a rodičia z oboch strán V
+ Cyril a Katarína Drobní a Veronika a ich deti  V
+ Emília, Martin, Helena a František Fischeroví, Julián, Emília a Monika Heskoví, Anna Holčeková, Miško Porubský a Anna Jurigová V
+ Jozef a Margita Zemkoví a syn Marian V

+ starí rodičia z ob. str. a za živú rodinu Hovorkovú  V
Poďakovanie Pánu Bohu za životné jubileum 95 rokov Štefana Bašovského a za + manželku Rozáliu Bašovskú  V
+ Admec Viliam a rodičia z oboch strán  A
Za živú rodinu Molnárovú a Madarásovú V
  • V pondelok nie je svätá omša a nebudú ani úradné hodiny.
  • V pondelok, utorok a v stredu sú Prosebné dni. Záväzný je jeden deň. V týchto dňoch chceme prosiť osobitne za úrodu.
  • V tomto týždni je vo štvrtok po svätej omši stretnutie birmovancov z Veľkých Kostolian (štvrtková skupina).
  • Nezabudnime, že štvrtková slávnosť Nanebovstúpenia Pána je prikázaným sviatkom, a teda nás viaže povinnosť účasti na svätej omši.
  • Od piatka začína posledná birmovanecká víkendovka. Je potrebné zobrať si:
    - spacák, alebo kto nemá spacák, nech si zoberie plachtu a obliečky (spať sa bude na posteliach, vo výnimočnom prípade na prísteľku - matraci)
    - prezúvky, a okrem normálneho aj nejaké športovejšie oblečenie (čo sa môže prípadne aj trochu zašpiniť)
    - o stravu je postarané, a budeme komunikovať aj prípadné diety podľa toho, ako ste si ich nahlásili
    - nezabudnite si stiahnuť aj tlačivo na informovaný súhlas pre III. turnus a prosíme, aby ste ho dali podpísať rodičom a potom priniesli na víkendovku.
    Ďakujem vám, milí rodičia, ktorí ste sa prihlásili na pomoc s dopravou do Bojničiek. Áut bolo prihlásených dosť, a po skúsenosti z predchádzajúcich turnusov, kedy vás prišlo oveľa viac, verím, že sa v poriadku dopravíme do Bojničiek i späť.
    Dopravu birmovancov z Pečeniad dohodneme po dnešnej svätej omši. Ostatných birmovancov prosím, aby sme sa stretli o 16:45 na parkovisku pri fare v Kostoľanoch. Tam by sme sa rozdelili do áut. (Ak by mal niekto problém dostať sa z Dubovian do Kostolian, volajte včas na 0915337037 a prídem pre vás.)
  • Našich birmovancov chceme sprevádzať i modlitbou, a preto v tomto týždni bude v sobotu vo farskom kostole hodinová Eucharistická adorácia od 20:00 do 21:00, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní.
  • Na budúcu nedeľu je Zbierka na katolícke masmédiá. Vďaka za každý váš príspevok.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00, prosíme č. d. 826-850.