Farské oznamy 29.4.2024 - 5.5.2024

+ Michal a Ľudmila Žilkoví, Anton a Mária Radošovskí A
+ Jozef Magula a dcéra Soňa A
 Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi
+ z rodiny Kolarovičovej a Hercegovej, a za požehnanie a ochranu pre živé rodiny  A
+ Magdaléna Polakovičová, zomrelá rodina Polakovičová a Brezovská a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu z oboch strán A
Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov
sviatok
+ Jozef a Adela Maguloví, + Jarolím a Klementína Ferechoví a starí rodičia V
+ rodičia Ferančíkoví Ambróz a Tereza a starí rodičia V

+ Ľudovít Kolarovič a manželka Anna rod. Magulová V
+ z rodiny Bernátovej a Wiesnerovej a za živú rodinu  V
Za živých a + hasičov  A
Za zdravie a Božiu pomoc pre celú rodinu (č. d. 73)  V
  • Vstupujeme do prvopiatkového týždňa. Pozor na časy svätých omší, keďže v tomto týždni tu bude každý deň len jeden z nás. Spovedáme takto:
    VK: v pondelok, vo štvrtok a v piatok od 16:30 (počas spovedania je vyložená Sviatosť Oltárna)
    DUB: len v utorok, ale hodinu a pol, a teda od 16:30
    PEČ: v stredu od 17:00
    Prvopiatkové pobožnosti: v Dubovanoch vo štvrtok na konci sv. omše, v Pečeňadoch v piatok na konci sv. omše, vo Veľkých Kostoľanoch v piatok pred svätou omšou.
  • Koná sa aj prvopiatková zbierka potravín a drogérie. Vďaka za vašu štedrosť.
  • Májové pobožnosti:
    VK, DUB: Od stredy 1. mája budú bývať pred sv. omšou májové litánie. Po ich skončení začne sv. omša.
    PEČ: Od stredy 1. mája budú bývať 30 min. pred sv. omšou májové litánie, a ak nie je svätá omša, tak o 17:30.
  • V tomto týždni nie sú birmovanecké stretnutia, ale od piatka začína druhá birmovanecká víkendovka. Prosím birmovancov, ktorí ste sa prihlásili na druhý termín (3.-5.5.), aby sme sa stretli na parkovisku pri fare v piatok o 16:45. Je potrebné zobrať si:
    - spacák, alebo kto nemá spacák, nech si zoberie plachtu a obliečky (spať sa bude na posteliach, vo výnimočnom prípade na prísteľku - matraci)
    - okrem normálneho aj nejaké športovejšie oblečenie (do prírody, čo sa môže prípadne aj trochu zašpiniť)
    - o stravu je postarané, a budeme komunikovať aj prípadné diety podľa toho, ako ste si ich nahlásili
    - nezabudnite si stiahnuť aj tlačivo na informovaný súhlas pre II. turnus a prosíme, aby ste ho dali podpísať rodičom a potom priniesli na víkendovku.
    Ďakujem vám, milí rodičia, ktorí ste sa prihlásili na pomoc s dopravou do Bojničiek. Áut a miest je tak akurát.
  • Našich birmovancov chceme sprevádzať i modlitbou, a preto v tomto týždni bude v sobotu vo farskom kostole hodinová Eucharistická adorácia od 20:00 do 21:00, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00, prosíme č. d. 801-825.
  • Upratovanie kostola v Dubovanoch bude v sobotu 4.5. od 8:30, prosíme č. d. 93-117.
  • Na budúcu nedeľu 5. mája bude výročná poklona v Pečeňadoch. Od 14:30 bude vyložená Sviatosť Oltárna k súkromnej poklone do 18:00, kedy bude zakončená Eucharistickým požehnaním.
  • Na budúcu nedeľu sa menia časy začiatku slúženia svätých omší na filiálkach našej farnosti na najbližšie štyri mesiace. Pečeňady o 8:30 hod. a Dubovany o 9:45 hod..