Farské oznamy 8.4.2024 - 14.4.2024

8.4.2024 - 14.4.2024

ZVESTOVANIE PÁNA
slávnosť (preložená z 25. marca)
+ Mária Čúzyová a za živú rodinu Čúzyovú, Young a Šintálovú A
+ Rodina Fabová a Psotová  V
Poďakovanie a prosba za zdravie a Božiu pomoc  V
+ Augustín a Štefánia Majerníkoví, Vladimír Nikodém, Jolanka a Richard Čuntoví, František a Helena Novotní a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu V

+ rodina Pavlová a Škarbová a za Božiu pomoc pre živú rodinu  A
+ Jozef a Hedviga Bučkoví a ich deti  V
Sv. Stanislava, biskupa a mučeníka
+ z rodiny Majerníkovej a Blažovej, a za živú rodinu Majerníkovú  A
+ Mária Horváthová, rodičia Horváthoví, syn Stanislav a rodina Kollárová V
+ manželka Anna Víghová, rodičia z ob. str., + sestra, brat a švagor, a za živú rodinu Víghovú A
+ rodina Končeková a Šimončíková V

+ manžel a rodičia Koreňoví, Fodoroví a súrodenci  A
Sobášna: Peter Zemko a Nikoleta Blanáriková P
Sobášna: Erik Čeliga a Barbora Malovcová I
G
Za prvoprijímajúce deti a ich rodiny  A
+ Ján Troják a vnuk Martin  V
+ Mária Krajčovičová, 1. výročie V
  • Dnes pozývame všetkých do farského kostola na Pobožnosť k Božiemu milosrdenstvu o 15:00. V tento deň, pri splnení obvyklých podmienok, je možné získať za účasť na tejto pobožnosti úplné odpustky.
  • V pondelok je slávnosť Zvestovania Pána, ktorá je preložená z 25. marca. Z tohto dôvodu sú sväté omše vo všetkých obciach. Po svätej omši vo Veľkých Kostoľanoch bude posledné stretnutie rodičov prvoprijímajúcich detí. Účasť na stretnutí je nutná.
  • V stredu bude o 9:30 vo farskom chráme vo Veľkých Kostoľanoch rekolekčná svätá omša kňazov piešťanského dekanátu. Prosíme o modlitby za nás kňazov.
  • Takisto v stredu večer o 18:00 pozývame deti na detskú svätú omšu do farského kostola.
  • VK: Vo štvrtok a v piatok sú stretnutia birmovancov vo Veľkých Kostoľanoch.
  • Pripomíname birmovancom, ktorí ste sa ešte neprihlásili na víkendovku do Bojničiek, keby ste tak mohli urobiť v priebehu tohto dňa. Kto má vážny dôvod, a nemohol by sa zúčastniť žiadného termínu, nech to zaznačí pri prihlásení, a osobne to konzultuje s pánom farárom. Ešte raz prosím rodičov, ktorí by boli ochotní pomôcť s dopravou svojich detí, resp. aj iných birmovancov, keby sa mohli pirhlásiť v sakristii. Do Bojničiek je potrebné prísť najneskôr o 17:45, cesta trvá približne 30min., ale treba rátať so zdržaním na hlohoveckom moste.
  • DUB: Na budúcu nedeľu je Prvé sväté prijímanie v Dubovanoch. Spovedanie detí bude v sobotu od 9:00. Rodičov a príbuzných chcem poprosiť, aby podľa možnosti využili spovedanie v týždni, keďže po vyspovedaní detí bude nácvik, a prípadné spovedanie ostatných by bolo až potom. Prosím všetkých, aby sme sa spojili v modlitbe za tieto deti a ich rodiny, nech rastú v láske k Bohu i k ľuďom.
  • PEC: Chcem sa poďakovať všetkým a osobitne predstaviteľom obce, ktorí sa postarali o zrenovovanie sochy sv. Jána Nepomuckého, ktorá sa nachádza pri vstupe do dediny. Nech nás i celú túto obec Pán chráni a žehná i na príhovor tohto mučeníka, ktorý radšej zomrel, ako by mal porušiť spovedné tajomstvo.
  • PEC: Pán organista Vladimír Skočík sa zo zdravotných dôvodov dočasne vzdáva služby organistu, keďže si uvedomuje, že ho paralyzujú pri vykonávaní tohto poslania. Úprimne mu ďakujem za doterajšiu službu a prosím, spomeňme si na neho vo svojich modlitbách.
    PEC: Na cintoríne sa nachádza plot vo veľmi zlom stave, a keďže je to cirkevný majetok, treba to riešiť. Chcel by som poprosiť zvlášť vás, milí muži, ktorí by ste vedeli pomôcť či už radou, ale najmä aj pričinením sa pri jeho oprave, keby sme sa mohli na chvíľu stretnúť po svätej omši. Verím, že sa tu nájde množstvo šikovných a ochotných rúk a sŕdc.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00, prosíme rodičov prvoprijímajúcich detí. Vďaka!