Farské oznamy 15.4.2024 - 21.4.2024

+ Silvester Moravanský V
Za živú rodinu Šintálovú a Čeligovú  V
+ rodina Strečanská, Vermešová, Tamajková a Pavlovičová A
+ Jozef a Agneša Rehákoví, + Jozef a Emília Bučkoví, syn Tomáš a za živú rodinu Bučkovú V
Ružencové bratstvo A

Poďakovanie za 50 rokov manželstva  A
nedeľa Dobrého Pastiera
Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Stankovú a Jančičekovú, a za + z rodiny Stankovej a Jančičekovej  V
+ Miroslav Kollár a za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Kollárovú a Tulisovú  A
+ Elena Moravanská V
Za prvoprijímajúce deti a ich rodiny  A
  • Začína sa týždeň modlitieb za duchovné povolania. Vložte, prosím, tento úmysel do svojich modlitieb.
  • V stredu o 17:00 pozývame deti na detskú svätú omšu do farského kostola, po ktorej bude nácvik na Prvé sväté prijímanie.
  • Vo štvrtok a v piatok sú stretnutia birmovancov v Dubovanoch a Pečeňadoch po večernej svätej omši.
  • Pripomíname birmovancom, ktorí sa ešte neprihlásili na víkendovku, (ktorá je súčasťou prípravy), aby tak urobili. Ak máte nejaký vážny problém, pre ktorý nemôžete ísť, treba to OSOBNE prísť konzultovať s farárom. Cena za víkendovku je 40€. Prosíme, nech birmovanci z DUB a PEC prinesú peniaze na stretnutie v tomto týždni, birmovanci z VK do sakristie v nedeľu po svätej omši. Vďaka.
  • V sobotu je v Dubovanoch celodenná poklona. Sviatosť oltárna bude vystavená od 14:30 do 18:00. Poklona bude zakončená Eucharistickým požehnaním. Každý, kto vykoná návštevu Najsvätejšej sviatosti a adoruje pred ňou aspoň 30 minút, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • VK: Na budúcu nedeľu je o 10:30 slávnosť Prvého svätého prijímania vo Veľkých Kostoľanoch. Spovedanie detí bude v sobotu od 9:00. Rodičov a príbuzných chcem poprosiť, aby podľa možnosti využili spovedanie v týždni, keďže po vyspovedaní detí bude nácvik, a prípadné spovedanie ostatných by bolo až potom. Prosím všetkých, aby sme sa spojili v modlitbe za tieto deti a ich rodiny, nech rastú v láske k Bohu i k ľuďom.
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na seminár. Vďaka za každý váš milodar!
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00, prosíme č. d. 751-775.
  • Upratovanie kostola v Dubovanoch bude v sobotu od 8:30, prosíme č. d. 58-92.