Farské oznamy 22.4.2024 - 28.4.2024

22.4.2024 - 28.4.2024

+ Ernest Strečanský a manželka Mária rod. Bučková A
 Sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka
+ Oto a Marta Strečanskí, starí rodičia z oboch strán a teta Angela a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu A
Sv. Juraja, mučeníka

+ Mária a Jozef, a za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Šupovú a Zemkovú A
+ z rodiny Blaškovej a Sobotovej  V
 Sv. Marka, evanjelistu
+ starí rodičia Strečanskí a Bučkoví  A
+ Anna Čendeková, 1. výročie V
+ susedia Krivošíkoví, Homoloví, Koprnoví a Balákoví V
Za ružencové bratstvo V

+ Veronika Janíčková, + rodičia Komorní, a za živú rodinu Janíčkovú a Komornú  V
+ manželia Pápežoví, Ján Magula a Jozef Mihalkovič  V
+ rodina Gulová a Sochorová  A
+ manžel Ján, sestra Mária, švagor Ján, švagriné Anežka a Anka, + rodičia z ob. str. a za živú rodinu  V
  • Dnes je zbierka na seminár. Vďaka za každý váš milodar!
  • Opäť je možnosť podporiť núdznych v Žakovciach. Ako obvykle bude na parkovisku neďaleko fary pristavená biela dodávka, a to v utorok 23.4.2024 od 17:00 do 17:45. Ohlásiť sa môžete i na mobil (0915 983 266).
    POTREBNÉ VECI
    - LEN pracovné odevy, čiapky, rukavice, ponožky
    - taniere, šálky
    - trvanlivé potraviny: cestoviny, strukoviny, cukor, múku, mäsové konzervy, prebytky z úrody...
    - čistiace prostriedky: pracie, umývacie, čistiace a pod.
    - lieky
    Nech vám to Pán vynahradí.
  • Počas týždňa pozývame prvoprijímajúce deti prichádzať na svätú omšu, môžete prísť aj v oblekoch a budete mať ešte celý týždeň pripravené stoličky. Obleky stačí odovzdať potom v nasledujúcom týždni.
  • VK: V tomto týždni je príprava birmovancov len vo štvrtok, ale má ju výnimočne skupina, ktorá normálne chodieva v piatok (V rozpise je to skupina Veľké Kostoľany 2).
  • V tomto týždni je aj prvá birmovanecká víkendovka. Prosím birmovancov, ktorí ste sa prihlásili na prvý termín (26.-28.4.), aby sme sa stretli na parkovisku pri fare v piatok o 16:45. Je potrebné zobrať si:
    - spacák, alebo kto nemá spacák, nech si zoberie plachtu a obliečky (spať sa bude na posteliach, vo výnimočnom prípade na prísteľku - matraci)
    - okrem normálneho aj nejaké športovejšie oblečenie (do prírody, čo sa môže prípadne aj trochu zašpiniť)
    - o stravu je postarané, a budeme komunikovať aj prípadné diety podľa toho, ako ste si ich nahlásili
    - v pondelok dáme na stránku aj tlačivo na informovaný súhlas (a zašleme vám ho aj mailom). Prosíme, aby ste si ho stiahli a dali podpísať rodičom a potom priniesli na víkendovku.
    Ďakujem vám, milí rodičia, ktorí ste sa prihlásili na pomoc s dopravou do Bojničiek. Chcem vás poprosiť, keby ste mi mohli na moje číslo (0915 337 037) poslať SMS správu (aby som vás mohol kontaktovať):
    1. v ktorom termíne (I., II., alebo III.) ste k dispozícii
    2. či môžete mladých odviesť v piatok (cca o 17:00) a aj prísť pre mladých v nedeľu (okolo 13:30)
    3. počet birmovancov, ktorých okrem vás môžete vziať do auta (nech máme istotu ohľadom miest)
    Vďaka.
  • Našich birmovancov chceme sprevádzať i modlitbou, a preto v tomto týždni bude v piatok hneď po svätej omši vo farskom kostole hodinová Eucharistická adorácia, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu od 9:00, prosíme č. d. 776-800.