Farské oznamy 18.3.2024 - 24.3.2024

+ rodičia a brat Jarolím, a za zdravie a Božiu pomoc pre živú rodinu A
Sv. Jozefa, ženícha Preblahoslavenej Panny Márie
slávnosť
+ manžel Milan Hanzel, starí rodičia z ob. str. a za živú rodinu Hanzelovú a Hlinovú  V
+ Ľudovít a Mária Strečanskí, brat Zdeno a starí rodičia z oboch strán A
Za ružencové bratstvo A

+ a živá rodina Dovičicová a + Jozef Mĺkvy  A
+ Jozef Klieštinec  V
+ rodičia Mária a Andrej Vnečákoví, Štefánia a Jozef Mišákoví, st. rodičia Michalčíkoví, Vnečákoví, Mišákoví a Bubákoví  V
Poďakovanie za dožitých 80 rokov života A
+ rodina Kolarovičová a Strečková a za Božiu pomoc a zdravie pre rodiny Strečkovú a Kolarovičovú A
+ Jozef a Magdaléna Kovačikoví a rodičia z oboch strán A

+ rodina Kováčová, Chorvatovičová a Magulová  V
24.3
Palmová (kvetná) nedeľa
- nedeľa utrpenia Pána
Za zdravie a Božiu pomoc (č.d 404) a za + starých rodičov z oboch strán V
+ rodičia Vít a Anna Moravanskí, syn Milan a Jozef, rodičia z oboch strán a živá rodina Moravanská A
+ Jozef a Ľudmila Lužákoví, st. rodičia Lužákoví a Potrokoví, a za živú rodinu  V
  • V tomto týždni navštívime chorých: v utorok vo Veľkých Kostoľanoch a v stredu v Dubovanoch a Pečeňadoch. Keďže je nahlásených vyše 40 chorých nevieme povedať, kedy presne prídeme, a z toho dôvodu prosíme, aby ste upozornili vašich chorých, že oni nie sú povinní zachovať eucharistický pôst!
  • V stredu pozývame deti na detskú svätú omšu o 17:00 vo Veľkých Kostoľanoch.
  • V tomto týždni je birmovná príprava vo štvrtok v Dubovanoch a v piatok v Pečeňadoch po svätej omši.
  • V sobotu a v nedeľu sa v našej farnosti bude vysluhovať sviatosť zmierenia za účasti viacerých kňazov:
    - vo Veľkých Kostoľanoch v sobotu 23.3. od 9:30 do 11:30
    - v Pečeňadoch v nedeľu 24.3. od 13:30 (po vyspovedaní kňazi odídu spovedať do Dubovian, preto prosíme prísť hneď na začiatok)
    - v Dubovanoch v nedeľu 24.3. od 14:00 do 15:00
    Povzbudzujeme vás využiť túto príležitosť a neodkladať si svätú spoveď na Veľký týždeň. Osobitne povzbudzujeme pristúpiť k svätej spovedi i našich mladých, ktorí sa pripravujú na prijatie sviatosti birmovania.
  • Ako sme avízovali na stretnutí rodičov birmovancov, a teraz sme to pripomenuli i birmovancom na stretnutiach, na konci apríla a začiatkom mája budú birmovanci absolvovať víkendovku v Diecéznom centre mládeže v Bojničkách - od piatku popoludnia do nedeľného obeda. Prosíme, aby ste sa, milí birmovanci, prihlásili cez link uvedený na webovej stránke. Cena za pobyt je 40€. Ak sú v rodine viacerí súrodenci, ktorí sa pripravujú na birmovku, alebo ak by mal niekto vážny finančný problém zaplatiť, spokojne sa ozvite a dohodneme sa.
  • Bývalý kaplán našej farnosti, vdp. Patrik Katrinec, ktorý je toho času farárom vo farnosti Trnava-Prednádražie, prosí o pomoc pri dostavbe ich kostola, a to možnosťou darovania 2% z daní. Bližšie informácie sú na plagáte, alebo na ich web stránke.
  • Upratovanie kostola vo Veľkých Kostoľanoch bude v sobotu z dôvodu spovedania až od 13:30. Prosíme č. d. 676-700. Úprimné Pán Boh zaplať!
  • Upratovanie kostola v Dubovanoch bude v sobotu 23.3. o 8:30, prosíme č. 1-18. Ďakujeme!
  • V sobotu 23.3. o 9:00 sa uskutoční aj "predveľkonočné" upratovanie kostola v Pečeňadoch. Pozývame všetkých ochotných zapojiť sa. Vďaka!
  • Na záver chceme osobitne poďakovať za vašu štedrosť. I v tomto týždni bohuznáma osoba darovala na chod farnosti 50€. Viacerí prispievate aj pravidelne na účet farnosti. Nie vždy to vyhlasujeme, ale úprimne ďakujeme, keďže zvlášť v týchto zimných obdobiach sú väčšie výdavky za energie. Nech Vám to Pán mnohonásobne vráti práve v tom, čo každý z vás najviac potrebuje.