Farské oznamy 25.3.2024 - 31.3.2024

Palmová (Kvetná) nedeľa  „B“
25.3.2024 - 31.3.2024

Pondelok Svätého týždňa 17:00
+ Anna Drobná, rodičia Drobní a Kollároví A
 Utorok Svätého týždňa 17:00
+ Ján Svítek, 1. výročie V
 Streda Svätého týždňa 14:00

POHREBNÁ: + Dušan Augustín  V
+ Júlia a Anton Srnkoví dcéra Alena a rodina Fodorovná  A
ŠTVRTOK PÁNOVEJ VEČERE
(ZELENÝ ŠTVRTOK)
+ Peter Hochel, 1. výročie A
+ Štefan a Mária Polčíkoví a starí rodičia z oboch strán  V
+ rodičia Lužákoví, synovia a vnuk V
PIATOK UTRPENIA PÁNA
(VEĽKÝ PIATOK)
              OBRADY VEĽKÉHO PIATKU V
 SVÄTÁ SOBOTA
(BIELA SOBOTA)

Za zosnulých a živých kňazov pôsobiacich vo farnosti a pochádzajúcich z tejto farnosti  A
+ Milan a Ľudmila Bohunickí a ich rodičia  V
+ rodičia Šajtlavoví a Virágoví, švagor a švagriná  V
VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA
+ rodičia a st. rodičia z ob. str. a syn Ľuboš  V
+ rodina Nímetová a Vyzváryová  A
Poďakovanie za všetky obdržané milosti a dary  V
  • Dnes spovedáme
    - v Pečeňadoch od 13:30  (po vyspovedaní kňazi odídu spovedať do Dubovian, preto prosíme prísť hneď na začiatok)
    - v Dubovanoch od 14:00 do 15:00.
  • Pred spovedaním budú krížové cesty:
    - v Pečeňadoch o 12:45
    - v Dubovanoch sa krížovú cestu dnes modlia matky o 13:30.
  • V tomto týždni budeme pri večerných svätých omšiach udeľovať Sviatosť pomazania chorých: v pondelok vo Veľkých Kostoľanoch, v utorok v Dubovanoch a v stredu v Pečeňadoch. Túto sviatosť môže prijať každý, kto dovŕšil 60-ty rok života alebo sa nachádza v ťažkom zdravotnom stave. Jednou z podmienok je, aby ten, kto prijíma Sviatosť pomazania chorých, bol v stave posväcujúcej milosti.
  • Na Zelený štvrtok sa v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave začne o 9:30 Missa chrismatis – slávnostná svätá omša slúžená otcom arcibiskupom a koncelebrovaná kňazmi našej arcidiecézy, počas ktorej sa požehnajú nové oleje a prítomní kňazi si obnovia svoje kňazské sľuby.
  • Na Veľký piatok bude 45 min. pred začiatkom obradov Pobožnosť krížovej cesty. Po skončení obradov bude možnosť poklony pri Božom hrobe, v Dubovanoch a Pečeňadoch hodinu po skončení, a vo Veľkých Kostoľanoch do 19:00.  Zároveň pripomíname, že Veľký piatok je dňom pokánia záväzného v celej Cirkvi. Zdržiavame sa mäsitého pokrmu, a môžeme sa trikrát najesť, z toho raz dosýta.
  • Poklona pri Božom hrobe bude na Svätú-Bielu sobotu vo VK od 11:00, v Pečeňadoch od 14:00 a v Dubovanoch od 16:00. Prosíme, aby bola zabezpečená služba pri Božom hrobe.
  • Na Veľkonočnú vigíliu si, prosím, prineste sviece, ktoré budeme zapaľovať pri Obrade svetla a pri obnovení krstných sľubov. Sviece je vhodné zabezpečiť proti stekajúcemu vosku.
  • Počas Veľkonočného trojdnia možno získať úplne odpustky za zvyčajných podmienok (sv. spoveď, sv. prijímanie, modlitba na úmysel sv. Otca a vylúčenie akejkoľvek pripútanosti k hriechu):
    - na Zelený štvrtok pri verejnej adorácii Najsvätejšej Sviatosti recitovaním, alebo spevom hymnu "Ctíme túto Sviatosť slávnu"
    - na Veľký piatok za nábožnú účasť na poklone Svätému krížu
    - na Veľkonočnú vigíliu za obnovu krstných sľubov
  • Na budúcu nedeľu sa po svätých omšiach koná tradičná veľkonočná farská ofera. Za vaše milodary vopred úprimné Pán Boh zaplať!
  • Nezabudnime, že v noci zo soboty na nedeľu sa mení čas. Pospíme si o hodinu menej.
  • Nech nás počas týchto dní osobitne zasahuje a premieňa láska ukrižovaného a vzkrieseného Krista.